ارائه خدمات مشاوره مهاجرت به IPv6

آدرس های IPv4حداکثر قابلیت پشتیبانی از 4 میلیارد دستگاه را برای اتصال به اینترنت دارند، در حالی که با گسترش روز افزون استفاده از گوشی های موبایل و تبلت ها شرایط به نحوری شده که طراحان اولیه اینترنت هرگز تصور آن را نمی کردند و آن ناکافی بودن این تعداد آدرس IP است.

آدرس دهی IPv6 تکنولوژی جدیدی است که برای عبور از این چالش طراحی شده اما خود برای ارائه دهندگان سرویس تبدیل به چالش جدیدی شده و نحوه مهاجرت از IPv4 به IPv6 از مهمترین دغدغه های مهندسان و طراحان شبکه است.

گذر از IPv4 به IPv6 یکباره امکان پذیر نمی‌باشد. مشکلات گسترده فنی و هزینه‌های بالای مالی، فراهم کنندگان را ناگزیر به انتخاب روشهایی بینابین برای انجام عملیات مهاجرت می‌کند. راه‌کارهای مختلفی برای گذر به IPv6 ارائه شده و مسئله سازگاری با سیستم IPv4 در هر یک از راه حل‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. لازم به ذکر است که قبل از پیاده‌سازی هر یک از این راه‌کارهای مهاجرت باید یک سری تست‌ها درمحیط testbed انجام شود تا در صد خطا در پیاد‌ه‌سازی به کمترین حد ممکن برسد. همچنین بهتر است پس از آن تست‌های interworking هم انجام شود تا از صحت سرویس ارائه شده اطمینان حاصل شود.

برای مهاجرت به IPv6 روش ها و نسخه های مختلفی ارائه شده و وجود دارد اما بسیاری از آنها پاسخ گوی نیازهای فعلی کشور ما نمی باشد. عمده دلیل مهاجرت اپراتورهای کشور به IPv6، کمبود آدرس های IP معتبر جهت تخصیص به مشترکین خانگی سرویس ADSL است. اما از سوی دیگر حجم بسیاری از محتوای وب تنها در بستر IPv4 ارائه می شود و لازم است راهکارهایی اجرا شود تا مشترکین IPv6 بتوانند به به فضای اینترنت تحت IPv4 متصل شوند.

شرکت فاوا پارس اقدام به تست راهکارهای مختلف و اجرای پایلوت موفق اتصال مشترکین IPv6 به اینترنت IPv4 با همکاری اپراتورهای مطرح کشور نموده و راه اندازی تجاری آن در دستور کار قرار دارد.

پیوست:

مهاجرت به IPv6 (نسخه PDF)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول می توانید با ایمیل زیر مکاتبه نمائید:
services@favapars.ir

Copyright© 2006 - 2015 Fava Pars Co., All rights reserved.